| Kamp: |
Athene Moss - ØHIL 1-5 (1-2)
|
|
| Nivå: |
Interkrets J16 |
|
| Dato: |
11. oktober |
| Arena: |
Ekholt kunstgress, Moss |
Tilskuere:
|
|
| Lagleder(e): |
Carl og Erling |
| Mål (assist): |
0-1 Julie (Mie)
1-1
1-2 Tuva
1-3 Henriette (Helene)
1-4 Julie
1-5 Nora
|
| Laget: |
Silje
Therese - Sofie- Annette - Henriette
Nora - Tuva - Celine - Mie
Helene - Julie
|
| Innbyttere: |
Eline A., Eline H., Charlotte, Marie, Katja og Hannah |
| Referent: |
Carl |
Tur til Moss. Et lag vi sist møtte i Arvika cup for mange år siden. Alltid gøy å møte nye lag. Vi var spent på motstanden fra et Athene lag som har vært uheldig i år. Litt mye stang ut og kun tap.
Gøy ble det. Vi spilte tidvis god fotball. Det var jevnt. Etter en litt famlende åpning satt taklinger og pasninger. Vi festet grepet på Athene og fikk første mål etter 20.min. Vi har spilt mot mange lag og gode spillere, men ingen keeper så god som keeperen fra Athene. Hun må jo være landslagsemne. Seieren kunne derfor vært større uten henne i mål. Men vi spilte klokt, hadde det gøy og spilte sammen.
0 -1 Julie snapper en retur fra keeper etter skudd fra Mie. Alle andre keepere hadde sluppet inn skuddet til Mie. Men det reddet hun. Men returen satte Julie. Det ga nødvendig trygghet og ro.
1 -1 Silje gjør en kjempe redning, gir en retur som Athene setter.
1 -2 Corner. Tuva vinner ballen i feltet. Vender og skyter ballen i mål. Veldig bra.
1 -3 Lang ball fra Bakke på tvers som Henriette til slutt sklir inn i mål. Alt for ØHIL – lekkert.
1 -4 Julie mottar en stikker. Dribler seg fri og setter ballen i lengste hjørne.
1 -5 Nora drar seg innover i banen og klinker til. Ballen treffer en Athene spiller å går i mål.
Vi takker Athenes spillere for en fin tone under kampen og ikke minst fair play spill. Takk til foreldre som kjørte og trosset kulda og takk til jentene for en god innsats.