| Kamp: |
ØHIL - KFUM 2-4 (1-1) |
|
| Nivå: |
j19 1. divisjon |
|
| Dato: |
3. juni |
| Arena: |
Jarmyra klunstgress |
Tilskuere:
|
15 |
| Lagleder(e): |
Carl |
| Mål (assist): |
1-0 Dina
1-1
1-2
1-3
2-3 Celine
2-4
|
| Laget: |
Silje
Sofie - Annette - Martine - Ingvild
Mie - Therese - Tuva - Celine
Dina - Åshild
|
| Innbyttere: |
Helen og Hannah |
| Referent: |
Carl
|
I næringslivet kaller vi det en dårlig dag på jobben - på banen kaller vi det en kollektiv blackout. Selv om noen spillere manglet fra kampen på tirsdag, var undertegnede sikker på at vi skulle by KFUM opp til kamp.
Laget fra Ekeberg var et lag som vi normalt skal slå, og de var ikke bedre enn vår motsander på tirsdag. Det er vanskelig å sette fingeren på det som var bra og det som ikke var bra. Men vi får alle ta ansvar for dette nederlaget.
Egentlig en litt rar kamp hvor KFUM ikke har et spillemessig overtak, men hvor de er flinke til å ta vare på de mulighetene de får. All ære til KFUM som gjorde det enkelt for seg selv, og vi i ØHIL var mektig imponert over spiller nr 8. Godt jobba!
Beholdningen i dag var 2 fine mål. Dina river seg løs og skårer fra 16 meter med et skudd som går til side for keeper i keeperhøyde. Dette kan du få lov til å gjøre oftere. Det andre målet ble scoret av Celine som fanger en ball i klareringssonen ca 25 meter fra mål. Celine ser keeper er litt på tur og skyter en ”markkryper” i lengste hjørnet. Godt sett og utført.
Jeg syntes det blir feil å kåre en BB når alle presterer langt under det dere normalt sett gjør. Takk til Åshild, Ingvild og Martine som deltok på vårt lag i dag, takk til KFUM som ga oss en lærepenge om at ingen kamper vinnes uten kamp.
Det beste med et slikt resultat er alt bare kan bli bedre, og det vil det!